Zmiany w prawie budowlanym od 2017

Po nowelizacji znacznie rozszerzył się katalog prac budowlanych które można realizować bez pozwoleń na budowę. Wcześniej nawet postawienie garażu czy altanki związane było z bieganiem po urzędach, załatwianiem pozwoleń czy zgłaszaniem chęci wykonania prac.

Obecnie bez pozwolenia można stawiać między innymi altanki czy garaże oraz pomieszczenia gospodarcze o powierzchni nie większej niż 35 mkw.

Tak samo ogród można urządzić bez problemu bowiem nie ma potrzeby uzyskiwania pozwalania na wykonanie basenu czy oczka wodnego. Tutaj ale ich powierzchnia nie że być liczniejsza niż 50 mkw. Ponadto w bardzo wielu przypadkach zamiast pozwolenia na budowę wystarczy jedynie zgłoszenie.

To znaczy mniejsze koszty nie ma bowiem potrzeby wykonywania wielu projektów jak również znacząco skraca czas. Obecnie bowiem, po wprowadzeniu zmian maksymalny czas na zgłaszanie uwag wynosi 21 dni.

To znaczy że jak w obecnym sezonie nie zostaną zgłoszone zastrzeżenia do planowanych prac, można je działać bez problemu. Wcześniej ten okres wynosił 30 dni.

Znaczne ułatwienia zmiany wprowadzają i w kwestii remontów. Do tej wielu sytuacjach nawet remonty przeprowadzane wewnątrz budynków musiały być zgłaszane lub nawet konieczne było uzyskanie na ich przeprowadzenie pozwolenia.

Obecnie, jeżeli nie naruszają one elementów konstrukcyjnych oraz ścian zewnętrznych, nie trzeba nikogo pytać o zgodę na ich przeprowadzenie.

Oczywiście zmian jest o wiele więcej, dlatego też ci, którzy na co dzień siedzą w branży budowlanej chcieliby jak najszybciej mieć możliwość pełnego zapoznania się z nimi wszystkimi.

Zamiast jednak samodzielnie studiować i starać się zrozumieć znowelizowane prawo budowlane szkolenie z tego kierunku może być o wiele lepszym rozwiązaniem.

Duża liczba firm, które poruszają się ich profesjonalną organizacją powoduje, że bez najmniejszych problemów można je znaleźć w najbliższej okolicy.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Projekty budowlane

Negocjacje

Prawo energetyczne